SLNOLAMY


Slnolamy sa v posledných desaťročiach stali obľúbeným tieniacim prvkom nielen pre priemyselné stavby a budovy. Ich prvoradým cieľom je regulácia prieniku priameho slnečného žiarenia do interiéru a tým zamedzenie jeho nadmerného prehrievania.
Jednoduchá a rýchla montáž je jednou z ďalších výhod slnolamov.

Slnolamy sa pre jednotlivé projekty obvykle riešia individuálne, čomu sa prispôsobuje aj nosný systém a spôsob kotvenia.
Podľa požiadavky je možné navrhnúť aj atypické riešenia slnolamov


SLNOLAMY

Jednotlivé systémy slnolamov umožňujú veľkú variabilitu čo sa týka výberu tvaru a veľkosti lamiel, ako aj zmenu ich hustoty, vďaka čomu je možné docieliť unikátne a zároveň praktické individuálne riešenie každého objektu.

Lamely aj nosná konštrukcia slnolamov sú vyrobené z hliníkových profilov rôznych hrúbok a tvarov. Profily môžu byť povrchovo upravené alebo v prírodnom hliníku bez povrchovej úpravy. Používajú sa úpravy eloxovanie a komaxitovanie.

 

 

HORIZONTÁLNE SLNOLAMY

Spravidla sa umiestňujú nad okná alebo dvere, ale je možné použiť ich aj v súvislej dĺžke po celej fasáde. Lamely sú prichytené napevno alebo pohyblivo v nosnej konštrukcii, ktorá je tvorená horizontálne umiestnenými nosnými profilmi. Podľa veľkosti profilov sa využívajú rôzne druhy lamiel. Na zakončenie pohľadového kraja slnolamu je možné použiť čelnú kryciu lamelu, alebo jednoduché zakončenie nosného profilu krytkou.

 

VERTIKÁLNE SLNOLAMY

Umiestňujú sa pred okná alebo celopresklené steny budov. Systém je tvorený vertikálne umiestnenými nosnými profilmi, do ktorého sa montujú hliníkové držiaky lamiel. Lamely sa nacvakujú do držiakov. Držiaky môžu byť umiestnené v ľubovoľnej vzdialenosti od seba. Štandardný úhol sklonu lamiel pri vertikálnych slnolamoch je 10, 30 a 50 stupňov.